Meble na wymiar? – wcale nie musi być drogo

Ostatnio przyszło mi znaleźć meble do mieszkania. Co więc zrobiłem? Udałem się oczywiście do sklepów meblowych w celu poszukiwania ładnego zestawu, oczywiście w rozsądnej cenie. Sklepów jest wiele, ogłoszeń w internecie nawet tych regionalnych kilkaset tysięcy, bądź kilka milionów.  Jak więc pośród takiego zatrzęsienia ofert dokonać właściwego wyboru ? Zawsze można na pałę udać się do Ikei, przebrnąć przez szereg modnych kupujących, którzy do tego sklepu jadą co weekend na parówki za złotówkę i po kilka plastikowych “wielce użytecznych” drobiazgów w cenie przekraczającej kilkaset-krotnie ich wartość. Mebelki stoją ładne wyfisiowane, z delikatnym oświetleniem i uśmiechniętą buzią projektanta w sweterku z ładnym nazwiskiem. Wszystko ciepłe przytulne, delikatna muzyczna, dużo ludzi,  wtłaczają ci w mózg słowo : “KUPUJ”. Jednak mój mózg podpowiada mi: mebel ma być solidny, ma pasować idealnie i przede wszystkim ma wytrzymać kilka, bądź kilkanaście lat.

Wiedziony instynktem poszukuje informacji na temat podzespołów meblowych z jakich robi się szafy,szafki, półki , systemy zamykania, uchwyty. Krótki wywiad internetowy, rezultaty potwierdzone na kilku serwisach poświęconych tematyce meblowej. Pozostaje znaleźć wykonawcę, najlepiej z dostępem do tych produktów(zawsze maja lepsze ceny przy zamówieniach hurtowych, stąd nawet z marżą można dostać materiały taniej). Kilka telefonów, znalezione kontakty, ruszam więc w objazd. Jako iż mieszkam w Krakowie i niedawno rzuciłem gównianą robotę, przemieszam się za pośrednictwem cudownej komunikacji miejskiej. Z miejsca eliminuje wszystkie cukierkowe studia meblowe, gdzie nie słychać piły tarczowej i nie czuć cudownej woni ciętego drewna i paskudnej woni ciętych płyt meblowych.

Rezultatem poszukiwań są dwie stolarnie w których robią meble na zamówienie Kraków  w obu rzeczowi ludzie, którzy w kilka minut na kartce robią mi projekt, burzą moją mylną koncepcję w stylu “Panie jak to k.. tak skręcisz to nie otworzysz szafki a poza tym je… to wszystko” . W jednej gość nie cukierkuje, pokazuje projekt, podaje cenę i pyta czy ma ciąć ? Byłem w szoku, cena w porównaniu do mebli z dziwną szwedzką nazwą pokroju Koligsen dużo mniejsza, mebel skrojony pod dokładny wymiar, materiały markowe, według obiegowej opinii trwałe, szeroki wybór z płyt meblowych i uchwytów . Decyzja została podjęta,, dokonałem zakupu. Na stolarni czekałem 30 minut. Efekt w postaci oklejonych, ładnie przyciętych bez żadnych odprysków płyt sprawdziłem na miejscu, od razu dobrałem uchwyty pod które nawiercili mi dziury. Uzgodniłem transport, jednak montaż pozostawiłem samemu sobie. Warto w takim wypadku poprosić stolarza o kartkę z rozrysem podzespołów(szczególnie ważne w przypadku kilku mebli).

Jak widać można dokonać zakupu w miarę tanio i do tego na miarę.

Meble, powinny być dopasowane do mieszkania tak jak ubranie do człowieka.

Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *