Z czego robione są meble – podstawowy produkt

Podstawowym materiałem stosowanym obecnie przy produkcji mebli są płyty meblowe (płyty MDF).  Płyta meblowa MDF(ang. medium-density fibreboard) to nic innego jak sprasowane odpady drzewne. Jest wiele metod wytwarzania tych płyt, o których nie mam chęci za bardzo pisać.  Więcej na te temat można przeczytać Płyty MDF, pilsniowe
Płyty meblowe produkowane są w dużych gabarytach, z których stolarnie, warsztaty stolarskie, firmy meblowe docinają wymagane wymiary, a następnie obklejają „boki” , krawędzie okleiną PCV. Jakość, trwałość naszych mebli zależy więc w głównej mierze od jakości płyt podzespołów oraz stolarza które je docinał, skręcał i montował.

Bardziej wymagający klienci mogą zamówić płyty meblowe lakierowane czy też laminowane.  Takie płyty produkowane są na wymiar bezpośrednio w fabryce, dlatego też ich cena jest znacznie droższa od standardowych płyt MDF.

Płyty lakierowane, laminowane charakteryzują się zwartą jednorodną powierzchnią. Wyglądają bardzo ładnie jednak czas realizacji oraz cena w przypadku mebli wykonanych z tego materiału drastycznie wzrasta.

Z uwagi na ceny laminatów i lakierowanych płyt stosuje się często hybrydy i droższy materiał idzie wyłącznie na front mebla.

Jako mieszkaniec Krakowa mogę polecić stolarnie (tak będzie to reklama)w której od lat docinam płyty, wychodzi taniej niż w Castoramie czy Praktikerze. Znajdziecie ją pod adresem płyty meblowe Kraków, mieści się w centrum Krakowa więc nie ma problemu z dojazdem.

Korzystałem jeszcze z usług innych stolarni w Krakowie, jednak do tej mam zdecydowanie najbliżej, a ponadto obsługa i ceny są bardzo życiowe.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *