Drewniana podłoga to marzenie każdego, kto remontuje lub urządza swoje mieszkanie, swój dom. Ludzie, którzy zerwali stare drewniane, dębowe parkiety, które montowano w czasach PRL-u w blokowiskach plują sobie w brodę.

Sam jestem obecnie w czasie, w którym zdecydowałem się na remont mieszkania i na szczęście nie muszę pluć sobie w brodę gdyż mój drewniany gruby parkiet zachował się w bardzo przyzwoitym stanie (nie ma ubytków, głębokich tłustych plam). Patrząc na ceny paneli podłogowych oraz całych drewnianych podłóg w sklepach internetowych dostaję zawrotu głowy. Drewno jest w cenie i jest produktem luksusowym, który raczej będzie zyskiwał na wartości – popatrzymy choćby na stare drewniane szafy, których cennych dochodzą do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Oczywiście nowe drewniane panele podłogowe są bardzo estetyczne i mogą być również wytrzymałe (jeśli wybierzemy te grube oraz wysokiej klasy ścieralności), jednak nie zastąpią one nigdy podłogi w –podłogi drewnianej, którą nie tylko łatwo naprawić, ale i którą łatwo doprowadzić do stanu estetycznego.

Przyjrzyjmy się więc kilku panelom podłogowym:

Estetyka jak widać jest wysoka, jednak jak z wytrzymałością ?

Panele podłogowe są sprzedawane w różnych klasach ścieralności oraz różnej grubości. Warto również nadmienić iż produkty o tych samych klasach różnych producentów mogą się również zachowywać różnie.

Z moich doświadczeń wynika, że żaden panel podłogowy i żadna drewniana podłoga nie wytrzyma przesuwania skupionej punktowo wagi kilkudziesięciu kilogramów (wąskie nóżki szaf, łóżek, kółka foteli biurowych). Warto więc zabezpieczyć miejsca w których nasza podłoga jest narażona na działanie sił destrukcyjnych odpowiednimi matami, które również mogą być estetyczne.

Zdjęcia wykorzystane w artykule pochodzą z serwisu twojdm24.pl ze strony http://twojdom24.pl/panel-podlogowe

Join the Conversation

1 Comment

  1. Polecam panele podłogowe u wysokiej klasie ścieralności i wybierać jak najgrubsze. Im grubsze panele tym dłużej nam posłużą i zdecydowanie łatwiej wyciągać później wszelkie głębsze rysy lub zagłębienia.

    I tam gdzie mamy łóżko rozkładane, koniecznie podczepić pod nóżki gruby filc. Tyle parkietów ile widziałem załatwionych przez krzesła od fotelu na kółkach i rozkładane wersalki to głowa mała

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *