Często stajemy przed problemem wykonania pewnych prac wysokościowych, czy to remontowych, konserwacyjnych, czy pielęgnacyjnych w naszym gospodarstwie. Jeśli jesteśmy uzdolnienie alpinistycznie i ta praca nie wymaga stabilnego podejścia to nie ma problemu. W każdym innym przypadku możemy wynająć podnośnik koszowy.

Podnośnik koszowy to nic innego jak ramię(o różnych długościach, największe na świecie ma ponad 100m)zamontowane na platformie samochodu ciężarowego i zakończone wygodnym koszem. Oczywiście nie namawiam was do kupna wspomnianego urządzenia, a jedynie do wynajmu takiego podnośnika koszowego na godziny, bądź dniówki.

Remont elewacji z podnośnikiem koszowym

Warto więc zaplanować dokładnie wszystkie prace przed wynajęciem podnośnika uwzględniając szerokość maszyny (może się okazać, że nie wszędzie wjedzie) oraz możliwość manewrowe ramienia (długość, zakres pracy ramienia podnośnika). Warto również pamiętać, że podnośnik musi mieć solidne podłoże:

Problemy z rozstawieniem podnośnika

Kilka przykładów użycia podnośnika koszowego:

 • wycinka, pielęgnacja drzew, obcinanie starych gałęzi, kształtowanie korony, prześwietlanie korony drzewa
 • remont dachu, malowanie, impregnacja, czyszczenie dachu, naprawa/wymiana rynien
 • mycie okien, mycie oraz naprawa elewacji, docieplanie
 • montaż monitoringu, okablowania, systemów alarmowych
 • odśnieżanie dachów, usuwanie sopli
 • montaż reklam, banerów, montaż dekoracji
 • reklama/film/fotografia, ujęcia z wysokości, ujęcia z różnych perspektyw
 • naprawa słupów energetycznych, wymiana oświetlenia drogowego, elewacyjnego, sygnalizacji alarmowej na wysokościach, wiatraków
 • i wiele wiele innych prac wysokościowych

Ile kosztuje wynajem podnośnika koszowego ? Ceny kształtują się różnie, jednak można przyjąć, że za godzinę pracy podnośnika (urządzenie+operator) zapłacimy około 100zł+dojazd w dwie strony.

Źródła zdjęć użytych w artykule:

Strona K2L.pl  http://k2l.pl/wynajem-podnosnika-koszowego-krakow/
Zdjęcie główne www.sinoboom.com
Zdjęcia z galerii: www.platformbasket.com

Join the Conversation

1 Comment

 1. Prowadzę firmę sprzątającą, większość naszych zleceń opiera się o zamówienia publiczne. Lwią część naszych usług stanowi utrzymanie czystości i bezpieczeństwa terenu wokół placówek. Duży procent z tych usług oparta jest o pracę na wyskosci, czy ty podczas odśnieżania dachów, przycinki starych gałęzi, czy mycia elewacji oraz powierzchni szklanych. Ceny wynajmu podnośników koszowych kształtują się na tak niskim poziomie w naszym kraju, że nawet przy dużej liczbie zleceń, nie opłacałoby się nam inwestować w zakup tego urządzenia.
  Dla porównania na rynku w Wielkiej Brytanii sam stosunek ceny wynajmu do ceny usługi jest ponad 2 krotnie większy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *