Remont domu, mieszkania – zdzieranie tynku, malowanie

Jeżeli czytasz ten artykuł to znaczy iż jesteś w mniejszym lub większym stopniu zainteresowany remontem. Czy będzie to remont domu, mieszkania, czy też dowolnego pomieszczenia, sprawa wygląda w miarę podobnie.

Siedzę sobie i rozglądam się po pokoju, nie remontowanego od wielu lat  i zastanawiam się co bym zmienił. Pierwszą rzeczą jaka przychodzi mi na myśl to zmiana mieszkania na dom, ale na tak „gruntowny” remont mnie niestety nie stać, oczywiście „na tą chwilę” . Swoją drogą zastanawiam się jak wielu ludzi powtarza sobie podobne kłamstwa przez całe życie. Ba, niektórych nie stać, ale i tak biorą kredyt, bo co mają zrobić ? Wynajmować przez całe życie ?

remont domu

Ale, nie o tym rzecz, wracajmy do remontów. Pomijając zmianę mojego lokum, chciałbym w gruncie rzeczy zrobić wiele. Patrzę na ściany, takie to nierówne, przypominam sobie ile mi zajęło czasu szpachlowanie i wygładzanie ścian, które sypały się pod dotykiem. Przypominam sobie również jak mi odłaził tynk podczas malowania wałkiem (chyba najbardziej wqrwiająca rzecz). Właściwie mógłbym porządnie zedrzeć stary „piaskowy” tynk z przełomu lat 70 i postawić nowy „lepszy”. Roboty z tym jednak i brudu, pyłu tyle, że postawię chyba na starą sprawdzoną metodę szpachelki i liczenia na to iż nie odpadnie. Przypomina mi to trochę szpachlowanie zardzewiałych dziur w moim kochanym, Panie świeć nad jego duszom maluszku.

Alternatywą dla szpachlowania ruiny z przed 30 lat byłyby płyty gipsowe, ale obawiam się, że przy moim metrażu utrata 2cm ścian doprowadziłaby mnie do klaustrofobii. W zasadzie wybór jest prosty, albo robię po łebkach  najtańszym kosztem materiały budowlane Kraków. Szukam firmy, która nie zedrze ze mnie za remont tyle co za nowy samochód. Można jednak pójść na pewne kompromisy i zlecić np. zdarcie starego sypiącego się tynku i położenie nowego ekipie. W zasadzie to najtrudniejszy etap, który wymaga sporo wprawy i zwłaszcza przy usuwaniu tynku również odpowiednich narzędzi. Impregnację oraz malowanie można wykonać samemu, gdyż moim zdaniem to najłatwiejsza z czynności, zwłaszcza jak ekipa połozy nam tynk fachowo.

Jeszcze bym chciał poszerzyć okno w bloku, ale to chyba nie możliwe 😛

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *