Pokarm dla szynszyli?

Nadszedł ten sądny dzień w którym stałem się przypadkowo posiadaczem dwóch milusich szynszyli.

Największy z malców, do tego jest wyjątkowy.. ma nieco krótszy ogonek, matka wyciągnęła go za niego przy porodzie, skracając go nieznacznie. Malec jednak ma się świetnie, nie jest tak jasny jak jego braciszek, jednak bardzo puchaty, z dłuższym futerkiem : )

Z kolei ten drugi to totalny urwis. Jasna sierść i psota w oczach.

Zamówiliśmy już karmę dla szynszyli. Dzisiaj dotarła do nas paczka- jestem bardzo mile zaskoczony, bo błemsię, ze będzie sieka czy cuś, a jest naprawdę cudna wizualnie i pod względem zapachu. Szynszyle zjadły pierwsze porcje ze smakiem, więc ja i moje siedem kluchów jesteśmy na zadowolenie. Oceńcie sami:

Jedzenie zamawialiśmy w firmie Megan. Link do produktu macie tutaj: pokarm dla szynszyli Megan

Karma dla szynszyli zdjęcia

Moją obawę wzbudziły kolorowe chrupkie i postanowiłem zadzwonić do producenta z pytaniem czym są barwione. Otrzymałem informację, że chrupki barwione są wyłącznie naturalnymi barwnikami: m.in karotenem (marchweka)

Z uwagi na niską cenę tej szynszylowej karmy postanowiłem spróbować rozrabiając jednak ją z zaleconą z forum dla szynszyli trawą.

Będę na bieżąco aktualizował ten wpis dotyczący moich szynszyli. Postaram się również uzupełnić wpis o zdjęcia moich zwierzaków.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *