Segregacja
Segregacja śmieci, piękna sprawa !! Jestem całkowicie za, jednak czy nasz kraj mentalnie i infra-strukturalnie jest gotowy na tak „ostre” zmiany ?
Odpowiedź jest prosta, widać ją na każdym kroku, za rogiem, w rowie, czy w nieszczęsnym polskim lesie. My Polacy, nie jesteśmy gotowi na wprowadzenie segregacji w tak gwałtowny sposób.

W innych krajach
U naszych zachodnich sąsiadów od dawna segreguje się śmieci, jednak społeczeństwo jest lepiej wyedukowane i żyje na wyższym poziomie. Dodatkowo w sklepach większość butelek PET to butelki zwrotne z wysoką kaucją (kilka EURO) więc plastikowy problem został rozwiązany u źródeł, bo nikt kilku EURO nie wyrzuci na ulicę.

Czym to się skończy ?
Tonami śmieci w lesie, rowach, na obrzeżach miast, budowach, a co jest bardzo prawdopodobne, również na ulicach oraz osiedlach w miastach.
Ktoś, kto wymyślił tą ustawę będzie odpowiedzialny za największą katastrofę ekologiczną w historii naszego kraju.

Podstawowy motyw wprowadzenia ustawy smieciowej
Motyw od początku jest taki, żeby po prostu wyciągnąć z podatnika jak najwięcej kasy do dziurawego budżetu naszego kochanego rozkradanego od setek lat kraju.
Po co zwiększać podatki ? Zawsze przecież można usiąść na którymś z elementów zwykłego obywatela i z góry przewidując, że sobie nie poradzi założyć spory zastrzyk dla budżetu.

Co możemy zrobić?
Chcecie napluć rządzącym, którzy chcą z nas wycisnąć ostatnie grosze ? Zacznijcie segregować śmieci !!

I BŁAGAM NIE WYRZUCAJCIE ICH W LASACH, ROWACH, I NA OBRZEŻACH MIAST iii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *